استفاده از ظرفیت شهروندان برای بهبود فعالیت مدیریت شهری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، اولین جلسه کمیته مرکزی نظام پیشنهادات شهرداری مرکز استان با حضور ، فرزانه سرپرست شهرداری ، زلیکانی نائب رییس شورای اسلامی شهر و معاونان و مدیران مجموعه شهرداری برگزار شد.

در این جلسه عبدالحمید فرزانه سرپرست شهرداری ساری در سخنانی با تاکید بر حرکت مدیران در مسیر استفاده از توانمندی کارکنان و ظرفیت شهروندی در اداره امور شهر، اظهار داشت: سامانه نظام پیشنهادات راهکاری برای افزایش انگیزه کارکنان است و باید همکارانی که با این سامانه همکاری دارند بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: سپردن فعالیت های مدیریت شهری به افراد کاربلد و کاردان در دستور کار قرار گیرد.

فرزانه با اشاره به لزوم تقویت ارتباط مدیریت شهری با شهروندان ادامه داد: سامانه نظام پیشنهادات شهرداری گامی در جهت بروز خلاقیت ها و استفاده از توانمندی شهروندان در فعالیت های مدیریت است.

سرپرست شهرداری ساری گفت: از سامانه نظام پیشنهادات برای شناسایی ظرفیت های شهر و شهرداری ساری استفاده خواهد شد.

فرزانه با اشاره به لزوم استفاده از ایده صاحب نظران در زمینه افزایش سرانه فضای سبز شهری افزود: شهرداران مناطق با همکاری سازمان سیما ، منظر و فضای سبز در جهت کاشت گل و گیاه و افزایش سرانه فضای سبز برنامه ریزی کنند.

وی استفاده از تجربه ، ظرفیت ،توانمندی و خلاقیت دانشگاهیان در سامانه نظام پیشنهادات را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: کمیته مرکزی نظام پذیرش پیشنهادات  ، فعالیت خود را با جدیت بیشتری پیگیری کرده و این جلسات بصورت منظم و مستمر برگزار شود.

سرپرست شهرداری ساری در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات با رویکرد کارشناس محور و شهروند مداری در دستور کار قرار گرفته و شهرداری نیز از هرگونه نظر و پیشنهاد استقبال خواهد کرد.

علی اکبر زلیکانی نائب رییس شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه در سخنانی با تاکید بر حفظ کرامت کارکنان گفت: توجه ویژه و استفاده از نیروهای متخصص و توانمند از مهمترین مواردی است که در سامانه نظام پیشنهادات باید مورد توجه قرار گیرد.

سید مصطفی طاهری معاون اداری مالی شهرداری ساری اثرگذاری و مشارکت کارکنان مجموعه شهرداری در سامانه نظام پیشنهادات را گام موثری برای تسریع خدمت رسانی به شهروندان دانست و تصریح کرد: معاونت اداری مالی همواره پشتیبان و حامی این سامانه خواهد بود.

در ابتدای این جلسه یاسر بهار فر مدیر اداره طرح و برنامه و دبیر کمیته مرکزی نظام پیشنهادات گزارشی از عملکرد سامانه نظام پیشنهادات شهرداری ارائه کرد.

شایان ذکر است در این جلسه حسن کلانتری رییس ستاد جامع مدیریت بحران شهرداری ، مصطفی احمدی فولادی شهردار منطقه یک و یاسر رضازاده مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری به ارائه نظرات خود پرداختند.


چاپ محتويات